Küpsised

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis saadetakse külastatud veebilehtedelt kasutaja seadmele. Küpsiseid säilitatakse seadme kõvakettal lehe külastamiseks kasutatud veebilehitseja failikataloogis.

Küpsistel on erinevad aegumisperioodid. Sessiooniküpsisteks kutsutavad küpsised aeguvad niipea, kui kasutaja veebilehitseja sulgeb. Teistel küpsistel on aga tehniline funktsioon ja neid hoitakse alles kindla aja jooksul. Neid kutsutakse püsiküpsisteks. Kui veebilehte külastatakse mitu korda, loeb veebilehitseja alles hoitud küpsiseid ning annab veebilehele või küpsise algselt paigaldanud elemendile infot.

 

Meie veebilehel kasutatavad küpsised

Väga vajalikud küpsised
Neil küpsistel on oluline roll meie saidi töös. Näiteks kuuluvad siia küpsised, mille abil saate liikuda õigetele lehtedele, kui teeme veebisaidi töös uuendusi.

Talitlusküpsised
Need küpsised koguvad teavet, kuidas külastajad kodulehte kasutavad. Nii saame teada, kui on ilmnenud mõni viga. Me ei kogu otsest kasutajat tuvastavat teavet, vaid anonüümseid andmeid. Kasutame seda teavet ainult veebisaidi töö täiustamiseks.

 

Kuidas küpsiseid kustutada või eelistusi muuta?

Kui veebilehe külastaja soovib küpsistega nõustumist ja nende talletamist oma seadmetesse piirata või keelata või juba salvestatud küpsiseid kustutada, saab ta seda teha veebilehitseja seadete alt.

Veebilehitseja saab häälestada kõigi küpsistega nõustuma, kõigist küpsistest keelduma või saatma teavitusi, kui küpsis alla laaditakse. Iga veebilehitseja on erinev – kui te ei tea, kuidas küpsiste seadeid muuta, on abiks allpool lingitud küpsiste kontrolli ja kasutamise juhend . Teie seadme operatsioonisüsteemil võivad küpsiste kontrollimiseks olla eraldi seaded. Kui te ei soovi, et küpsised teavet koguks, võite veebilehitseja seadete all neist loobuda. Küpsiste haldamise kohta leiate rohkem teavet aadressilt www.allaboutcookies.org/manage-cookies.